UA-16322392-1
 
Попуст!


Super-Omega-3-6-9-1-606x1024
gmp-logohalal-logokosher-logo-trianglek-gelatinnon_gmoul-21-cfr-part-111_0goed_member_logo

Super Omega 3-6-9
1200 mg / 90 капсули
рок 10.2020

1210  МКД 847  МКД

Производот е на залиха

Категорија:

Опис на продуктот

 

Super Omega 3-6-9 е мешавина на риба, лисичинка и масло од ленено семе. Оваа комбинација на добро познати хранливи масла има уникатен баланс на Омега-3 и Омега-6 есенцијални масни киселини, плус Омега-9, не-есенцијална, но корисна масна киселина. Омега-3 масните киселини, Алфа линоленска киселина, EPA и DHA, и Омега-6 масната киселина, GLA, се неопходни за одржување на здравјето на кожата, нормален баланс на имунолошкиот систем и правилна функција на нервниот систем. Концентратот од природно рибино масло на NOW е произведен под сторги стандарди за контола на квалитетот. Тестиран е дека не содржи штетни нивоа на загадувачи (жива, тешки метали, PCB’s, диоксини и др. загадувачи).

 • Од лисичинка, ленено семе и рибино масло
 • Без холестерол
Состав                                        Количина во 1 доза:

                                                                 2 капсули

% на дневни 

  вредности

Калории                                                                   25

Калории (од масти)                                              20

Вкупно масти                                                      2.5 g

Заситени масти                                               < 0.5 g

Транс масти                                                           0 g

Полинезаситени масти                                    1.5 g

Мононезаситени масти                                   0.5 g

Холестерол                                                              0 mg

Протеин                                                                   < 1 g

Масло од лисичинка (семе)                                 800 mg

Природен концентрат од рибино масло         800 mg

Органско масло од семе од лен                          800 mg

 

 

4%

2%

 

 

 

0%

 

 

Типичен состав на природни масни киселини по доза:

Омега-3 масни киселини    604 mg (EPA: 126 mg, DHA: 78 mg)

Омега-6 масни киселини    539 mg (GLA: 160 mg)

Омега-9 масни киселини    225 mg

Препорака за употреба: Како додаток во исхраната, земете 2 капсули дневно со храна.

Други додатоци: мека капсула (желатин, глицерин, вода) и витамин Е (како природен д-алфа токоферол со мешани токофероли). Содржи риба (сардини, сардели, скуша) и витамин Е од соја. Не е произведено со квасец, пченица, глутен, млеко, јајца или школки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Потекло: САД, Производител: Now Foods, САД

 

За сите дополнителни информации и консултации, контактирајте не на нашиот телефонски број 02/32 46 000, секој работен ден од понеделник до петок од 8-16 h или на нашиот e-mail: info@trimeks.com.mk

Повеќе информации

 

СИТЕ ДОБРИ МАСТИ ВО ЕДНА ФОРМА

Super Omega 3-6-9 е балансирана мешавина на 3 “добри масти” неопходни за многу функции на организмот. Консумирањето масни киселини е важно за целокупното здравје, виталност, раст и ментална состојба, за претварање на хранливите супстанци во употреблива енергија и за правилно искористување на витамините.
Раните знаци на недостаток на есенцијални масни киселини се имунолошка слабост, замор, слаба меморија, сува кожа, егзема или губење на косата, проблеми со срцето, репродуктивни проблеми, менување на расположението, депресија и слаба циркулација.

Полезности:

 1. DHA:
 • придонесува во одржување на нормален вид
 • придонесува во одржување на нормален вид кај новороденчиња до 12 месеци
 • придонесува за нормален развој на мозокот кај фетусот и доенчињата
 • придонесува за нормален развој на очите кај фетусот и доенчињата
 1. DHA/EPA:
 • придонесуваат во одржувањето на нормален крвен притисок
 • придонесуваат во одржувањето на нормално ниво на триглицериди во крвта
 • придонесуваат во одржувањето на нормална функција на срцето

Зошто Super Omega 3-6-9?

 • Сите 3 “добри масти” во една погодна форма
 • Со витамин Е
 • Идеална комбинација за поддршка на здраво срце и холестерол, здрава кожа, коса, помош при ПМС и нормален метаболизам на масти
 • Фармацевтски степен на квалитет тестиран во независни лабаратории за отсуство на сите загадувачи од околината (нема диоксини, жива, пестициди или тешки метали карактеристични за рибините масла)

 

За сите дополнителни информации и консултации, контактирајте не на нашиот телефонски број 02/32 46 000, секој работен ден од понеделник до петок од 8-16 h или на нашиот e-mail: info@trimeks.com.mk