UA-16322392-1
 Saw Palmetto Berries
non_gmoPrint

Saw Palmetto Berries
550 mg / 100 капсули

803  МКД

Производот е на залиха

ИСБН: 023

Опис на продуктот

 

Saw Palmetto е ниско-растечка палма, карактеристична за јужно-источниот дел на САД. Таа содржи бројни природни полезни состојки, вклучувајќи флавоноиди, стероли и масни киселини кои го поддржуваат здравјето на простата. 50-60% од мажите во светот патат од синдромот на зголемена простата што предизвикува многу болно мокрење. До зголемеување на простата доаѓа поради хормонални промени кои се нормална појава кај секој зрел маж.

Saw Palmetto го блокира и природно го спречува растот на простата. Иако самото зголемување на простата е доброчудно, тегобите настануваат поради делумно или целосно затвoрање на мокрачниот канал и се манифестираат како отежнато, често и непотполно мокрење и болна ерекција. Блокадата на уретрата и заостанатата урина претставуваат опасност за бубрезите и се поволни за развој на инфекции.

  • Го поддржува здравјето на мажите
  • Поддржува здрава простата
Состав                                                  Количина во 1 доза:

                                                                        2 капсули

Saw Palmetto                                                     1.1 g  (1100 mg)

(Serenoa repens) (oвошје)

Препорака за употреба: Како додаток во исхраната земете 2 капсули, 2-3 пати дневно, со вода или храна.

Други додатоци: целулоза (капсула), силика и магнезиум стеарат (растителен извор). Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Потекло: САД, Производител: Now Foods, САД

 

 

 

 

 

 

 

Повеќе информации

 

ПРИРОДНО РЕШЕНИЕ ЗА ЗДРАВА ПРОСТАТА

Saw Palmetto е ниско-растечка палма, која содржи бројни полезни состојки, вклучувајќи флавоноиди, стероли и масни киселини кои го поддржуваат здравјето на простата.

50-60% од мажите во светот патат од синдромот на зголемена простата што предизвикува многу болно мокрење. До зголемеување на простата доаѓа поради хормонални промени кои се нормална појава кај секој зрел маж. Saw Palmetto го блокира и природно го спречува растот на простата. Иако самото зголемување на простата е доброчудно, тегобите настануваат поради делумно или целосно затвoрање на мокрачниот канал и се манифестираат како отежнато, често и непотполно мокрење и болна ерекција. Блокадата на уретрата и заостанатата урина претставуваат опасност за бубрезите и се поволни за развој на инфекции.

Спротивно на некои други опции, Saw Palmetto нема естрогенско (женски хормон) влијание на телото на мажите и е без споредни ефекти, како што е губење на сексуалната желба.

Полезности:

  • Сигурен избор за мажи со бенигна хиперплазија на простата (зголемена простата), проблеми со мокрење и хронична инфекција на мочните канали
  • Го штити здравјето на простата додека помага да се избегне опаѓање на косата и ќелавеење
  • Го смалува ноќното мокрење и го подобрува протокот на урината
  • Ја зголемува продукцијата на сперма и сексуалниот нагон кај мажите
  • Се препорачува на спортистите, а особено на оние кои употребуваат стероиди (зголемувањето на простата е само еден од штетните ефекти од употребата на стероиди)

Saw Palmetto е извонреден природен производ за третирање на најчестите тегоби и проблеми на современиот маж поврзани со простата и импотенција. Ќе ја сочува Вашата простата и здравје и ќе Ве ослободи од сите непријатности поврзани со заболувањето на простатата. Водечки производ во Европа за третман на заболувања на простата.
Позитивни резултати треба да се очекуваат после 4-6 недели терапија.
Никакви споредни ефекти не се забележани во клиничките студии со екстракт од Saw Palmetto. Во ретки случаи, може да предизвика благи желудечни проблеми, доколку се зема на празен стомак.