UA-16322392-1
 Rhodiola-493x1024
gmp-logohalal-logoPrintnon_gmoul-21-cfr-part-111_0

Rhodiola
500 mg / 60 капсули

1490  МКД

Производот е на залиха

ИСБН: 021

Опис на продуктот

 

Rhodiola (Rhodiola rosea) е спрецифична за артичките и алпските региони на Европа, Азија и Америка и долго време се употребувала од многу култури, вклучувајќи ги и Античките Грци. Rhodiola генерално е позната како “адаптоген”, израз кој се однесува на секој причинител кој поседува способност да го поддржи природниот капацитетот на организмот да се прилагоди на менливите услови на живот. NOW Rhodiola е стандардизиран екстракт на 3% вкупно rosavins и мин. 1% salidrosides.

  • Адаптогена билка
  • 3% стандардизиран екстракт
  • Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО.
Состав 1 капсула
Rhodiola екстракт (Rhodiola rosea) (корен) 500 mg
    (стандардизиран до мин. 3% вкупно rosavins и мин. 1% salidroside)

Препорака за употреба: Како додаток во исхраната земете 1 капсула, 1-2 пати дневно, на празен стомак.

Други додатоци: целулоза (капсула), целулоза прав, силика и магнезиум стеарат (растителен извор). Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доите, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Потекло: САД, Производител: Now Foods, САД

 

За сите дополнителни информации и консултации, контактирајте не на нашиот телефонски број 02/32 46 000, секој работен ден од понеделник до петок од 8-16 h или на нашиот e-mail: info@trimeks.com.mk

Повеќе информации

 

Стрес – “скриен убиец” и “предатор на 21 век”. Денес, стресот е една од најприсутните причини за лошо здравје. Хроничниот стрес енергетски го исцрпува организмот, предизвикува промени во хормоналната рамнотежа, ја намалува физичката сила и менталната способност, доведува до емоционална нестабилност, депресија, несоница, растревоженост, слаб имунитет, срцева аритмија, сексуална дисфункција, предвремено стареење, како и до експлозија на хронични болести, инфекции и карцином. Да се остане денес здрав значи ефективно да му се спротивставиме на стресот или пак да му се прилагодиме.

Најдобар природен адаптоген

Rhodiola е позната како “златен корен”, таа е билка специфична за артичките и алпските региони која со векови се употребувала. Rhodiola е моќен адаптоген од непроценлива вредност.

 

За сите дополнителни информации и консултации, контактирајте не на нашиот телефонски број 02/32 46 000, секој работен ден од понеделник до петок од 8-16 h или на нашиот e-mail: info@trimeks.com.mk