UA-16322392-1
 0087_MainImage-1024x1024
gmp-logohalal-logoPrintnon_gmoul-21-cfr-part-111_0

GABA
500 mg / 100 капсули

1040  МКД

Производот не е на залиха

ИСБН: 045

Опис на продуктот

 

  • Поддршка на невротрансмисијата
  • Гама амино бутерна киселина
  • Со витамин Б-6

GABA (гама-аминобутерна киселина) е не-протеинска амино киселина која функционира како невротрансмитер во човечкиот мозок. GABA природно се продуцира во организмот и нејзиното присуство во централниот нервен систем може да помогне во промовирање на релаксација и олеснување на нервната напнатост.

 

Состав                                      Количина во 1 доза:

                                                             1 капсула

% на дневни 

  вредности

Витамин Б-6 (од пиридоксин хидрохлорид)          2 mg

GABA (гама амино бутерна киселина)                 500 mg

118%

 

 

Препорака за употреба: Како додаток во исхраната, земете 1 капсула 2 до 3 пати дневно по потреба, по можност со сок или вода или на празен стомак.

Други додатоци: целулоза (капсула), брашно од ориз, силика и магнезиум стеарат (од растителен извор).

Не е произведено со пченица, глутен, соја, пченка, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Вегетеријански/Веган производ. Кошер. Без ГМО.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Потекло: САД, Производител: Now Foods, САД

 

За сите дополнителни информации и консултации, контактирајте не на нашиот телефонски број 02/32 46 000, секој работен ден од понеделник до петок од 8-16 h или на нашиот e-mail: info@trimeks.com.mk

Повеќе информации

 

  • Поддршка на невротрансмисијата
  • Гама амино бутерна киселина
  • Со витамин Б-6

GABA (гама-аминобутерна киселина) е не-протеинска амино киселина која функционира како невротрансмитер во човечкиот мозок. GABA природно се продуцира во организмот и нејзиното присуство во централниот нервен систем може да помогне во промовирање на релаксација и олеснување на нервната напнатост.

 

За сите дополнителни информации и консултации, контактирајте не на нашиот телефонски број 02/32 46 000, секој работен ден од понеделник до петок од 8-16 h или на нашиот e-mail: info@trimeks.com.mk