UA-16322392-1
 3040_01-1024x1024
gmp-logohalal-logonon_gmoul-21-cfr-part-111_0

Alpha Lipoic Acid
100 mg / 60 капсули

970  МКД

Производот е на залиха

ИСБН: 043

Опис на продуктот

 

  • Елиминатор на слободни радикали
  • Поддршка на продукцијата на глутатион
  • Со витамин Ц и Е

 

Состав                                      Количина во 1 доза:

                                                            1 капсула

% на дневни 

  вредности

Витамин Ц (како аскробинска киселина)         250 mg

Витамин Е                                                                    30 IU                                 (како d-alpha Tocopheryl Succinate)

Алфа Липоична Киселина                                    100 mg

417%

100%

 

 

Препорака за употреба: Земете 1 капсула 1-2 пати дневно.

Други додатоци: брашно од ориз, целулоза (капсула), целулоза во прав, магнезиум стеарат (од растителен извор) и силика. Витамин Е од не-ГМО соја. Не е произведено со пченица, глутен, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Потекло: САД, Производител: Now Foods, САД

 

За сите дополнителни информации и консултации, контактирајте не на нашиот телефонски број 02/32 46 000, секој работен ден од понеделник до петок од 8-16 h или на нашиот e-mail: info@trimeks.com.mk

Повеќе информации

 

Алфа Липоична Киселина (ALA) природно се продуцира во човечкиот организам во многу мали количини, но исто така е достапна преку исхраната. ALA е уникатна бидејќи го поддржува елиминирањето на слободните радикали и може да функционира и во водена и во масна околина. ALA исто така ги преработува Витамините Ц и Е, со продолжување на нивните активности.

ALA е масна киселина која се наоѓа во секоја клетка во телото. Заедно со витамините од Б групата помага во претварање на јаглехидратите, мастите и протеините од храната во енергија која организмот може после да ја употребува. Има способност да ја поминува крвно-мозочната бариера. Значајна е во метаболизмот на гликозата.

Полезности:

  • Моќен антиоксидант и елиминатор на слободни радикали
  • Раствирлива во масти и вода
  • Многу добар додаток за спортисти и активни луѓе
  • Препорака за сите над 40 годишна возраст
  • Со 250 mg витамин Ц и 30 IU витамин Е
  • Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО.

 

За сите дополнителни информации и консултации, контактирајте не на нашиот телефонски број 02/32 46 000, секој работен ден од понеделник до петок од 8-16 h или на нашиот e-mail: info@trimeks.com.mk