UA-16322392-1
 4x6-Acidophilus-563x1024
gmp-logohalal-logoPrintnon_gmo0245N_Strain-Verified iconul-21-cfr-part-111_0keto_friendly_logo-100×100

Acidophilus 4×6
60 капсули

1110  МКД

Производот е на залиха

ИСБН: 022

Опис на продуктот

 

Acidophilus 4×6 од NOW е создаден да обезбеди балансиран спектар на полезни бактерии најдени во човековиот интестинален тракт.

  • Моќност 4 милијарди / 6 вида на пробиотици
  • Без ГМО и глутен
Состав                                                     Количина во 1 доза: 1 капсула

Формулирано да се гарантира следната минимална моќност до рокот на употреба.

Lactobacillus acidophilus                              2 милијарди CFU (50%)

Bifidobacterium lactis                                   1.2 милијарди CFU (30%)

Bifidobacterium longum                            200 милиони CFU (5%)

Streptococcus thermophilus                    200 милиони CFU (5%)

Lactobacillus bulgaricus                              200 милиони CFU (5%)

Lactobacillus paracasei                              200 милиони CFU (5%)

Препорака за употреба: 1 капсулa 1-2 пати дневно, помеѓу оброци или на празен стомак.

Други додатоци: скроб од компир, инулин (FOS), целулоза (капсула), силика и магнезиум стеарат (растителено извор). Содржи млеко. Забелешка за високо чувствителни на млечни протеини: Овој производ може да содржи безначајни количини на казеин. Не е произведено со пченица, глутен, соја, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови (особено за имунитет) или имате некаква медицинска состојба (особено слаб имунитет). Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. По отварање, да се чува во фрижидер.

Потекло: САД, Производител: Now Foods, САД

 

За сите дополнителни информации и консултации, контактирајте не на нашиот телефонски број 02/32 46 000, секој работен ден од понеделник до петок од 8-16 h или на нашиот e-mail: info@trimeks.com.mk

Повеќе информации

 

ACIDOPHILUS 4×6 

Здравиот дигестивен систем е основа на доброто здравје. При неправилно варење на храната, организамот не ги добива потребните нутриенти, а тоа доведува до опаѓање на силата и забрзано стареење.

Еден од најважните фактори за здрава дигестивна функција е балансот на бактерии присутни во гастроинтестиналниот тракт. Добрите бактерии ја помагаат дигестијата на храната и се борат против патолошките бактерии 24 часа дневно за да осигураат правилна дигестија, апсорбција и елиминација на оптадот од организамот. Многу фактори го нарушуваат овој баланс – лекови, сиромашна исхрана, инфекции, стрес, лоши бактерии, стареење…

Треба да се избегнува истовремено земање на антибиотици и лактобацили, а ако се земаат заедно помеѓу дозите треба да се направи разлика од неколку часа.

Зошто Acidophilus 4×6 од Now Foods?

Acidophilus 4×6 од Now Foods е создаден со природна ферментација и содржи високо квалитетна и моќна ацидофилус пробиотска бактерија со 4 милијарди активни цревни бактерии Lactobacillus acidophilus во една капсула. Збогатен е со концентрирани фруктоолигосахариди (FOS) кои го помагаат растот на добрата микрофлора во цревата, односно ацидофилните бактерии.

 

За сите дополнителни информации и консултации, контактирајте не на нашиот телефонски број 02/32 46 000, секој работен ден од понеделник до петок од 8-16 h или на нашиот e-mail: info@trimeks.com.mk