UA-16322392-1
 0070_v7
Print

L-Carnitine
500 mg / 30 капсули

1057  МКД

Производот е на залиха

ИСБН: 010

Опис на продуктот

 

L-Carnitine е неесенцијална амино киселина која помага да се одржи целокупно добро здравје помагајќи го преносот на групите масни киселини во митохондријалните мембрани за производство на енергија во клетките. Тој природно се наоѓа во црвеното месо и другите животински извори на храна, но ние препорачување додаток за да се постигнат оптимални нивоа на оваа извонредна амино киселина. NOW® L-Carnitine е најчиста форма, клинички тестирана и вегетеријанска (не е од животинско потекло).

  • Фитнес поддршка
  • Најчиста форма, клинички тестирана
  • Ги транспортира масните киселини
  • Ја зголемува клеточната енергија
  • Вегетеријански/Веган производ.
Состав 1 капсула
L-Carnitine (Carnipure®) (од L-Carnitine Tartrate) 500 mg

Препорака за употреба: Како додаток во исхраната земете 1 капсула, 1-3 пати дневно, со или без храна.

Други додатоци: целулоза (капсула), целулоза прав, магнезиум стеарат (растителен извор) и силика. Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Потекло: САД, Производител: Now Foods, САД