UA-16322392-1
 
Попуст!


4721_v42
non_gmoPrintPrint

Ginkgo Biloba
60 mg / 60 капсули

761  МКД 457  МКД

Производот е на залиха

ИСБН: 032

Опис на продуктот

 

NOW® Ginkgo Biloba се одгледува и екстракира според највисоките стандарди за квалитет и е стандардизиран до мин. 24% Ginkgoflavonglycosides и мин. 6% Terpene Lactones, вклучувајќи Ginkgolide B, најзначајниот дел, и Ginkgolides A, C и Bilobalide. NOW® Ginkgo Biloba екстракт е со најдобар квалитет достапен во целиот свет.

  • Ја поддржува мозочната функција
  • Aнтиоксидативна активност
  • 24% стандардизиран екстракт
  • Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО. Кошер.
Состав 1 капсула
Екстракт од Гинкго Билоба (Ginkgo biloba) (лист) 60 mg
  (50:1 стандардизиран екстракт, кој содржи мин.

24% Ginkgoflavonglycosides и 6% Terpene Lactones)

Гинкго Билоба прашок (Ginkgo biloba) (лист) 270 mg

Препорака за употреба: Како додаток во исхраната земете 1 капсула, 1-2 пати дневно, по можност со храна.

Други додатоци: растителен полисахарид (капсула) и магнезиум стеарат (растителен извор). Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Предупредување: Само за возрасни. Не е за бремени жени или доилки. Консултирајте доктор доколку земате лекови (особено антикоагуланти, антидепресиви и оние кои влијаат на времето на крварење), имате некаква медицинска состојба (вклучувајќи заболување на црниот дроб и пореметување во коагулацијата) или планирате да имате операција.

Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Потекло: САД, Производител: Now Foods, САД